Žiemkentiškumas. Naujais rezultatais įrodytas RAPOOL patikimumas

Paskutinės švelnios žiemos ir diskusijos apie klimato kaitą didina naujų veislių savybių, tokių kaip atsparumas ligoms ir sausroms ar derliaus stabilumas, svarbą. Tačiau esant tokioms šaltoms žiemoms, kaip buvo 2020-2021 m., ir stiprėjant šalčio bangoms bei snygiams, ypač Šiaurės Rytų Europoje, dar kartą pabrėžiamas ir žiemkentiškumas.  

Dėl apsauginio sniego sluoksnio nebuvo per žiemą žuvusių pasėlių. Dėl mikroklimato aspektų smarkiai nukentėjo viena Nacionalinio veislių bandymų tinklo (OS7-27) vietovė Vidurio Švedijoje (Vadstena).  Oficialūs per žiemą žuvusių augalų skaičiai dar kartą pabrėžia žiemkentiškumo svarbą - ši savybė buvo pamiršta. Dėl didelio patikimumo ir klientams pritaikytų sprendimų RAPOOL išlieka tinkamiausias pasirinkimas norintiems, kad jų augalai išliktų užklupus sudėtingesniems žiemos išbandymams.

Žieminių rapsų žiemkentiškumas yra kompleksinė savybė, kuriai įtakos turi individualaus auginimo valdymas, pavyzdžiui, sėjos data, sėjos tankis, tręšimas atsižvelgiant į vystymąsi prieš žiemą. Nepaisant to, mūsų dabartinis veislių portfelis yra pagrįstas naujoviška selekcija ir ilgamete patirtimi, ir, be kita ko, jis kuriamas atsižvelgiant į žiemkentiškumą ir atitinkamai vystymąsi pavasarį. 2021-2022 m. RAPOOL portfelyje rasite daug pasiteisinusių rinkoje hibridų, tokių kaip MERCEDES, ATORA, KUGA, TEMPTATION ir k.t bei perspektyvių naujų veislių, tokių kaip DOMINATOR, DYNAMIC, DUPLO, AKILAH, KELTOR, CHOPIN pasižyminčių atsparumu ligoms, pvz., ropių geltonajam virusui TuYV arba, dėl genų „RLM7“ ir „RLMS“ - fomozei.
Išbandytos žiemkentiškumo bandymuose ir juose parodę puikius rezultatus, RAPOOL veislės, kad atskleistų visą jose užprogramuotą derliaus potencialą, turi būti tinkamai auginamos ir pavasarį - tai būtina, norint užsitikrinti stabilų, aukštą derlingumą. Toliau pateiktoje lentelėje apibendrinamos mūsų rekomendacijos, kurių laikydamiesi užsitikrinsite sėkmingus rezultatus RAPOOL žieminio rapso veislių laukuose 2021 m..

Pasikliaukite mūsų patarimais, nes mes RAPOOL. We know rapeseed!